ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

1. Uroczyste pożegnanie klasy 6 - środa  - godz. 17:00.  Lekcje odbywają się do godz. 12.30
Zapraszamy na tę akademię wszystkich uczniów szkoły odświętnie ubranych oraz ich rodziców - oprócz części artystycznej będzie również rozdanie nagród (bez świadectw) uczniom wyróżnionym z klas starszych.
3.Czwartek, klasa 6 - 9.00 Msza Św, po niej rozdanie świadectw w klasie wychowawcy.
Klasy 1-5 - lekcje od 8.00 do 10.30
4. Piątek - po Mszy Świętej wychowawcy rozdają świadectwa swoim uczniom w klasie (już bez akademii).

BIEGI


Leżajski Bieg Zośki Turosz czerwiec 2014 rok
Nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca w miejskich zawodach sportowych  „Leżajski Bieg Zośki Turosz” w kategorii szkół podstawowych: 
 I miejsce (chłopcy) – Sebastian Kochan, kl.6 (opiekun: p. Małgorzata Martyszko) 
II miejsce (dziewczęta) – Kamila Dziduch, kl.5 ( opiekun: p. G. Jedlińska) 
V miejsce (dziewczęta) – Patrycja Osip, kl.5 ( opiekun: p. G. Jedlińska)
 
Gratulacje!

ZIELONA SZKOŁA


Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią Panią Marią Lizak i Panem Andrzejem Mazurkiewiczem wybrali się nad morze na tzw "Zielona szkołę". Wszystkich chętnych do sprawdzenia co dzieje się u ich pociech zapraszamy do odwiedzania specjalnie przygotowanej strony. 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ


I miejsce dla drużyny chłopców z kl.5-6!
W ramach obchodów Dni Leżajska rozpoczęły się rozgrywki sportowe  ph. „Sport kształtuje charakter” o Puchar Burmistrza Miasta. 
Drużyna w składzie: 1.      Kamil Pęcak, kl.5 2.      Mateusz Dziedzic, kl.6 3.      Mateusz Babiarz, kl.6 4.      Adam Kozyra, kl.6 5.      Sebastian Kochan, kl.6 6.      Gabriel Kolbusz, kl.6 7.      7. Konrad Kiełboń, kl.6
zdobyła I miejsce w piłce nożnej pokonując drużyny innych szkół podstawowych. 
Gratulujemy chłopcom  i opiekunowi – p. Małgorzacie Martyszko.


Konkurs PODKARPACKIE KWIATY 2014


 Gratulujemy sukcesu!!!
Nagrody dla naszych uczniów!!!  X edycja Wojewódzkiego Konkursu plastycznego „Tradycje i zwyczaje Podkarpacia...I Ty jesteś cząstką swojej Małej Ojczyzny” pod hasłem „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”
 27 maja 2014 r. 8 uczniów Naszej Szkoły odebrało nagrody za pięknie wykonane prace plastyczne podczas uroczystego finału konkursu w Teatrze „Maska” w Rzeszowie.              
Oliwia Czerwonka, kl.4      - NAGRODA             
Dominika Kąpińska, kl.5    - NAGRODA             
Anna Gąsiorek, kl.5            - NAGRODA            
Weronika Sudoł, kl.6          - NAGRODA             
Zuzanna Stopyra, kl.6        - NAGRODA            
Wiktoria Bilska, kl.6            - NAGRODA             
Kamila Dziduch, kl.5          - WYRÓŻNIENIE            
Kamil Wilk, kl.5                    - WYRÓŻNIENIE                         (p. Beata Wójtowicz – opiekun)

 

Patroni naszych szkół - KONKURS


Międzypowiatowy Konkurs Krasomówczy „Patroni Naszych Szkół” „Znaki historii w mojej małej Ojczyźnie” Grodzisko Dolne, kwiecień 2014 r.   Sukces odniosła Joasia Kozyra – uczennica klasy 2 ( opiekun: Pani Teresa Pysz), która zdobyła II miejsce w kategorii kl.I-III.
Gratulujemy!

I Eskadra Modelarska przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Leżajsku


I Eskadra Modelarska przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Leżajsku przygotowała wystawę modeli redukcyjnych pt. „Rycerze przestworzy. Samoloty pierwszej wojny światowej 1914-1918.”   Otwarcie  - 23 kwietnia 2014 r.   Własnoręcznie wykonane modele samolotów- które zdobyły już nagrody i uznanie- prezentują uczniowie: Natalia Śliwa – kl.4, Adam Szuty – kl.4, Mateusz Czucha – kl.4, Bartłomiej Dudziński – kl.4, Kamil Siuzdak – kl.6 oraz absolwenci Szkoły: Piotr Szuty i Arkadiusz Cichoń.   Modele maszyn oraz oryginalną, bogatą oprawę plastyczną i historyczną oglądać można w Muzeum Ziemi Leżajskiej w Leżajsku.   Pan Eligiusz Szuty – instruktor,  pomysłodawca i opiekun naukowy naszych modelarzy – już po raz trzeci pokazał, jak można własne pasje i marzenia przelać na twórczą pracę podopiecznych.
 Gratulujemy!!!


DZIEŃ MAMY I TATY W NASZEJ SZKOLE


                                                                             Dzień  Mamy i Taty
 13 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość  dla uczniów kl. I i ich rodziców- był to „Dzień Mamy i Taty”. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Złożyły także życzenia swoim rodzicom i wręczyły im wykonane przez siebie laurki. Następnie przedstawiły inscenizację baśni pt. „Kopciuszek”, przygotowaną w oparciu o tekst Hanny Januszewskiej. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami i podziękowaniami. Rodzice byli wzruszeni występami swoich pociech. Spotkanie umilił poczęstunek dla zebranych gości.
wych.   Krystyna Krawczyk

TALENT ROKU


           Jakub Stępniowski, uczeń klasy 4 Naszej Szkoły 
walczy o przyznanie miejskiego tytułu i nagrody 
„Talent Roku”
Jakub cztery lata temu zafascynował się grą w szachy. Od tego momentu ta dyscyplina sportowa stała się jego ogromną pasją, w której w rywalizacji z rówieśnikami odnosi ogromne sukcesy. Jego sportowe osiągnięcia dostrzeżone zostały przez Podkarpacki Związek Szachowy, który zakwalifikował go do kadry województwa. Jakub jest znany jako szachista w całym naszym województwie. Jest  najmłodszym i obecnie najlepszym zawodnikiem w Leżajsku posiadającym II kategorię szachową. Szczególnym osiągnięciem jest zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Polski w szachach, które odbyły się 01 sierpnia 2011r. w Warszawie.
 Jakub Stępniowski za swoje dotychczasowe wyniki otrzymał około 30 pucharów i 20 medali, a także wiele cennych nagród. Tak duże sukcesy zawdzięcza swojej wytrwałości, samodyscyplinie, talentowi i pracowitości. Dla wielu rówieśników Jakub Stępniowski stał się wzorem do naśladowania.

Spotkanie z Panią Renatą Piątkowską


29 maja 2014 r. klasa IV z nauczycielem j. polskiego uczestniczyła w zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Leżajsku -  autorskim spotkaniu z Panią Renatą Piątkowską, która napisała książkę poświęconą autentycznym przeżyciom żydowskiego dziecka w getcie warszawskim i uratowanego przez Polkę Irenę Sendlerową pt. „Wszystkie moje mamy”. Uczniowie usłyszeli przejmującą opowieść o sytuacji Żydów w okupowanej stolicy oraz poznała sylwetkę niezwykłego bohatera – kobiety, która codziennie narażając swoje życie uratowała ponad 2500 żydowskich dzieci.

KONKURS RELIGIJNY


Patrycja włożyła bardzo dużo wysiłku i wielu godzin spędzonych na lekturze Pisma Świętego, by przejść kolejne etapy tego trudnego konkursu wiedzy.

Gratulujemy Patrycji Osip – uczennicy klasy 5 Naszej Szkoły, która pod opieką siostry Bogusławy Dereń osiągnęła duży sukces reprezentując Szkołę w finale diecezjalnym Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii według Św. Marka i Męki Pańskiej u Synoptyków „Wierzę w Jezusa Chrystusa – Syna Bożego”.

Wycieczka klasy 5 i 6 do Warszawy


Wycieczka do Warszawy 6-8 maja 2014 r.              

Klasa 6 i 5 spędziły 3 dni w stolicy Polski poznając jej zabytki, miejsca pamięci i  współczesne wielkomiejskie życie. Pod opieką wychowawców p. Krystyny Goździewskiej i p. Beaty Wójtowicz oraz Rodziców zobaczyli: Zamek Królewski, Wilanów, Łazienki, Belweder, Trakt Królewski, Pałac Prezydencki, Powązki, Muzeum Powstania Warszawskiego. Samodzielnie eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik, jechali metrem, oglądali panoramę Warszawy z 31 piętra Pałacu Kultury, zrobili zakupy w centrum handlowym Złote Tarasy.

     Za zorganizowanie tak bogatej programowo wycieczki należą się wielkie wyrazy uznania dla p. K. Goździewskiej, zaś za ofiarną opiekę i pomoc wychowawcom podziękować należy mamom: p. Beacie Pęcak, p. Renacie Grabarz i p. Stanisławie Więcław.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE- GALERIA

Konkurs fotograficzny


Uczniowie ZST w Leżajsku i Szkoły Podstawowej nr 1 w Leżajsku wzięli udział 
w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Barwy lata”
Organizatorzy konkursu najlepszych uczniów w szkołach nagrodzili dyplomami. Uczniowie uzyskali także nagrody rzeczowe.  
1 miejsce w szkole w kategorii maluch uzyskał Piotr Grzybek, kl. III 
1 miejsce w kategorii młodzik uzyskał Mateusz  Grzybek, kl. V
 

WIELKANOC2014


Z okazji Świąt Wielkanocnych:
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.
                                    życzą:                                                        
Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy i Uczniowie  

Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika
w Leżajsku 

Idź do strony  «1 2 3 ... 27 28 29 ... 34 35 36 »

WITAMY NA STRONIE


pajacyk.gif

Aktualności 2019

PoWtŚrCzPiSoNi
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930