wolontariat 2019/20

AKCJA PRZYBORY SZKOLNE
Od 10 do 28 lutego odbyła się w naszej szkole zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci polskiej Szkoły nr 10 im. Św. Marii Magdaleny we Lwowie, którą przeprowadziła Szkolna Grupa Wolontariatu. Zebrane przybory zostały przekazane do w/w szkoły 29 lutego.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

KONCERT  KOLĘD JEMU  WDZIĘCZNIE  ZAŚPIEWAJMY
31 stycznia 2020r.  w naszej szkole odbył się  KONCERT  KOLĘD. W przerwie koncertu  Szkolna Grupa Wolontariatu  zaprosiła wszystkich wykonawców koncertu, przybyłych gości oraz rodziców na słodkie  wypieki oraz kawę i  herbatę .  Dochód z tej imprezy w wysokości   1006 zł. przeznaczamy na Adopcję Serca (pięcioro adoptowanych dzieci, którym systematycznie co miesiąc pomagamy finansowo wpłacając na konto pieniądze) oraz na zakup potrzebnych rzeczy dla dalszej działalności Wolontariatu.
Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w naszą akcję. Pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II  „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje ,ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela.”

KIERMASZ  ŚWIĄTECZNY
Od 17 do 20  grudnia  2019 roku w naszej szkole odbył się  KIERMASZ  ŚWIĄTECZNY. Szkolna Grupa Wolontariatu wraz z klasą trzecią i uczniami poszczególnych klas w ramach konkursu na stroik bożonarodzeniowy zorganizowała kiermasz świąteczny na którym można było nabyć stroiki świąteczne oraz ozdoby choinkowe. Dochód przeznaczony został na Adopcję Serca oraz na potrzebne rzeczy związane z koncertem kolęd.  Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony rodziców i uczniów, za co serdecznie wszystkim  DZIĘKUJEMY.

11 grudnia w  środę w naszej szkole odbyła się kolejna AKCJA TOSTY. Szkolna Grupa Wolontariatu wraz z rodzicami przygotowywała przez kolejne dwie przerwy smaczne tosty i gofry, które cieszyły się wielkim popytem. Dochód z akcji przeznaczony będzie na Adopcję Serca oraz potrzeby SzGW. Wszystkim, którzy włączają się w nasze akcje składamy serdeczne Bóg zapłać. I zapraszamy na kolejne akcje w naszej szkole.

20. AKCJA Polacy – Rodakom
6 grudnia 2019r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się uroczysty Finał Akcji „Polacy – Rodakom”. Szkolna Grupa Wolontariatu wraz z całą społecznością szkolną włączyła się po raz kolejny w akcję, która polegała na zbiórce produktów żywnościowych. Zebrane dary przetransportowano do Lublina, a stamtąd  jako paczki świąteczne trafią do Polaków na Ukrainie i Białorusi. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w tę akcję.

SŁODKI   KIERMASZ

SZKOLNA DYSKOTEKA

Akcja charytatywna „Adopcja serca”
Od 15 października w Naszej  szkole trwała akcja - słodki kiermasz , z której dochód w całości przeznaczony jest  na "Adopcję serca"  (dzieci z Afryki, które są pod opieką Grupy). Słodycze na dyskotece z przeznaczeniem na "Adopcję serca" - 342, 00 zł.

Światełko dla  Łyczakowa

Uczniowie z Naszej Szkoły działający w Szkolnej Grupie Wolontariatu po raz drugi dołączyli się do akcji "Światełko dla Łyczakowa" zbierając fundusze na zakup biało - czerwonych zniczy na polskie groby obrońców Lwowa. W tym roku zebrano kwotę 200,00 zł.

AKCJA POMOCY POTRZEBUJĄCYM RODZINOM   NA   KRESACH   WSCHODNICH

W dniu 13 listopada 2019 roku Szkolna Grupa Wolontariatu zakończyła zbiórkę zabawek, żywności, słodyczy i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci przy parafii Piotra i Pawła w Jaworowie kolebce Polskości na Ukrainie oraz w Przemyslanach.                 Dary te zostały przekazane na paczki dla 120 dzieci. Była to akcja, która dała wiele radości obdarowującym i sądzimy, że obdarowanym także.

DRUGIE ŚNIADANIE
29 października 2019 r. Szkolna Grupa Wolontariatu przy współpracy rodziców zorganizowała po raz pierwszy kiermasz tostowy. To kolejna nowa akcja polegająca na zjedzeniu w szkole drugiego pożywnego śniadania. Rodzice pozytywnie odnieśli się do propozycji uczniów i wyrazili chęć pomocy przy organizacji tej akcji oraz podobnych.  Dochód z tej akcji 190 zł. przeznaczony będzie na zakup potrzebnych produktów i rzeczy do kolejnych podobnych akcji.