Świetlica jest czynna codziennie w godz. 645  -  1620

W naszej szkole znajduje się świetlica do której uczęszczają dzieci z klas I-III.

Celem działalności świetlicy jest:
  •  zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej i socjalnej;
  • zagospodarowanie uczniom wolnego czasu przed i po zajęciach;
  •  zapewnienie odpowiednich warunków do nauki własnej i pomocy w nauce;
  • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień;
  • kształtowanie osobowości wychowanków.

W naszej świetlicy pracują wychowawcy znający nie tylko  problematykę opiekuńczo-wychowawczą, ale posiadający odpowiednie przygotowanie do prowadzenia zajęć zakresu nauczania początkowego, informatyki, techniki i wychowania fizycznego. W organizowanych zajęciach stosują także elementy pracy socjoterapeutycznej. W trakcie prowadzonych zajęć starają się stosować różnorodne metody i formy pracy, aby każde dziecko znalazło w nich coś interesującego dla siebie. Dużą popularnością cieszą się  organizowane konkursy plastyczne, literackie oraz geograficzno-przyrodnicze. Najsilniejsze emocje wzbudza konkurs "Zdobywcy największej ilości plusów". Konkurs jest przeprowadzany systematycznie co miesiąc, ma on na celu pobudzanie dzieci do różnorodnych form aktywności w świetlicy. Aktywne dzieci otrzymują za swoją działalność plusy, co zostaje odnotowane w specjalnym zeszycie plusów. Wszyscy wychowankowie  mają szansę stać się  zwycięzcami. W nagrodę dostają drobne upominki a ich nazwiska zostają umieszczone na tablicy ogłoszeń w świetlicy. Działająca przy świetlicy grupa teatralna przygotowuje przedstawienia o różnorodnej tematyce. Efekty ich pracy mogli już zobaczyć nie tylko uczniowie naszej szkoły , ale także przedszkolaki i uczniowie innych szkół.
      Świetlica ma bardzo dobre warunki do rozwijania różnorodnych form aktywności dzieci. posiada "małą salę" , w której uczniowie pod opieką wychowawcy mogą uczyć się i odrabiać zadania domowe
oraz dużą salę do zajęć i zabaw.O estetykę sal dbają nauczyciele , którzy wraz z uczniami wykonują gazetki i wystawki prac plastycznych.

A oto kilka form naszej działalności w postaci galerii zdjęć: