Biblioteka


Biblioteka szkolna jest czynna w godz.

Poniedziałek 1000-1400

Wtorek 1000-1400
Środa 1000-1400
Czwartek 1100-1400
Piątek - nieczynne

Panią bibliotekarką jest mgr Izabela Szynal     

    Nasza biblioteka zajmuje jedno pomieszczenie na   parterze. Zbiory biblioteczne liczą ok. 8 tys. woluminów.    
   
Wykaz lektur w poszczególnych klasach: 

Klasa I
·      
  • M. Kownacka-Plastusiowy pamiętnik        
  • M. Jaworczakowa - Jacek,Wacek i Pankracek       
  • J. Tuwim - Słoń Trąbalski     
  • J. Brzechwa - Globus - podr.        
  • Cz. Janczarski - Jak Wojtek został strażakiem?        
  • K. Makuszyński - 120 przygód Koziołka Matołka    
  • J. Porazińska - Szewczyk Dratewka
Klasa II
  • Ch.H.Andersen -  "Dziecię Elfów"
  • A.Cz. Centkiewiczowie - "Zaczarowana zagroda"
  • J. Grabowski - "Puc, bursztyn i  goście"
  • G. Knutsson - "Przygody Filonka bez ogonka"
  • H. Lifting - "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"
  • J. Tuwim - "Słoń Trąbalski"
  • S. Michałkow - "Nie płacz koziołku"
  • M.Kruger  "Karolcia"
  • J.Porazińska  "Szewczyk Dratewka"
  • A. A.Milne  "Kubuś Puchatek"
Klasa III aktualizacjia 2017         
  • Hans Christian Andersen ,,Baśnie’’ (do wyboru) ·         
  • Jan Brzechwa ,,Grzyby’’ ·         
  • Roksana Jędrzejewska-Wróbel ,,Siedmiu Wspaniałych i sześć innych nie całkiem nieznanych historii‘’ ·        
  •  Ludwik Jerzy Kern ,,W królestwie kotów’’, ,, Łapy pióra i rymów cała fura’’  
  • Maria Konopnicka ,,Jak to ze lnem było’’ ·        
  •  Maria Kruger ,,Dary rzeki Fly’’ (wybrane baśnie i legendy) ·        
  • Joanna Kulmowa ,,Zimowe słowiki’’ lub inny tom wierszy poetki, np.,,Krześlaki z rozwianą grzywą’’
  • Astrid Lindgren ,,Dzieci z Bullerbyn’’ (fragmenty) ·         
  • Roman Pisarski ,,O psie, który jeździł koleją’’ ·         
  • Gianni Rodari ,,Historyjki o Alicji, która ciągle wpadała w kłopoty’’ ·         
  • Maurice Sendak ,,Tam gdzie żyją dzikie stwory’’ ·         
  • Stefania Wortman ,,U złotego źródła’’,  ,,Baśnie polskie’’ (lub inny zbiór polskich baśni i legend)
  • Wiera Badalska ,,Ballada o uprzejmym rycerzu’’ ·         
  • Jan Brzechwa ,, Przygody rycerza Szaławiły’’ ·         
  • Iwona Chmielewska ,,Pamiętnik Blumki’’ ·         
  • Barbara Gawryluk ,,Mali bohaterowie’’ ·         
  • Mira Jaworczakowa ,,Oto jest Kasia’’ ·         
  • Janusz Korczak ,,Król Maciuś Pierwszy’’(fragmenty) ·         
  • Ignacy Krasicki ,,Lew i zwierzęta’’ ·         
  • Joanna Papuzińska ,,Asiunia’’ ·       
  • Eliza Piotrowska ,,Fryderyk Chopin i jego świat’’ ·         
  • Julian Tuwim ,,Rycerz Krzykalski’’, ,,Ptasie radio’’                                                                                                                                                                                             
Klasa IV aktualizacja 2013/2014
  • J.Brzechwa-Akademia Pana Kleksa
  • C.S.Lewis-Opowieści z Narni cz.I
  • C.Collodi-Pinokio
  • Sempe i Gościnny-Mikołajek i inne chłopaki
Klasa V aktualizacja 2013/2014
  • M.Twain-Przygody Tomka Sawyera
  • J.Verne-W 80 dni dookoła Świata
  • H.Sienkiewicz-W pustyni i w puszczy
  • F.Molner-Chłopcy z Placu Broni
Klasa VI aktualizacja 2013/2014
  • K.Makuszyński-Szatan z VII klasy
  • L.M.Montgomery-Ania z Zielonego Wzgórza
  • J.Jurgielewiczowa-Ten Obcy
  • S.Lem-Bajki robotów(fragment) 

WITAMY NA STRONIE


pajacyk.gif

Aktualności 2018

PoWtŚrCzPiSoNi
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930