Wycieczka klasy 3 do Głobikowej koło Dębicy

11 kwietnia klasa III wyjechała na dwudniową wycieczkę do Głobikowej koło Dębicy.
     Oto fragmenty sprawozdania Wiktorii: „ Jadąc podziwialiśmy piękny polski krajobraz.”Wspinaliśmy się” autokarem krętą szosą na wielką górę. To było piękne. Na szczycie zobaczyliśmy nasze schronisko „Rozdzielnia wiatrów”. (…)Po pysznym obiedzie bawiliśmy się na pięknym placu zabaw i z czterema dinozaurami.(…)
Wyszliśmy na górę , gdzie dawniej stał dwór Konstantego Słotwińskiego herbu „Leliwa”.(…)Wieczorem przy grillowaniu śpiewaliśmy do rytmu gitary.
Super bawiliśmy się też na dyskotece.(…) W szkole obok oglądnęliśmy eksponaty
 w izbie pamięci. Wpisaliśmy się do kroniki. Szczęśliwi i pełni wrażeń wracaliśmy
do Leżajska.”

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII

Konkurs krasomówczy

W dniu dzisiejszym odbył się konkurs krasomówczy. Uczestniczy byli podzieleni na grupę klas I-III i IV-VI. Tematy wygłaszanych mów nawiązywały do różnych legend zwiazanych z naszym regionem oraz z patromen naszej szkoły M.Kopernikiem. Ponadto uczeń Szymon Żołynia przybliżył poprzez wyświetlenie prezentacji postać tego wybitnego Polaka.
     Zwycięzcą konkursu został wybrany przez jury Sz.Żołynia - uczeń klasy 6, a drugie miejsce zajęła uczenica klasy 5 - D.Cisek.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a przegranym życzymy wytrwałości w pracy i dalszym szlifowaniu swoich talentów.
krasomowca1.JPG

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Dnia 22 Maja 2012 r odbył się w naszej szkole turniej w kategorii "piłka nożna chłopców kl. IV i kl.V-VI" o Puchar Burmistrza Miasta Leżajska w ramach obchodów
Dni Leżajska 2012

Wyniki:
Kategoria kl IV
I miejsce - SP1
II miejsce - SP3
III miejsce - SP2

Kategoria kl V-VI
I miejsce - SP2
II miejsce - SP1
III miejsce - SP3

pilka dnilezajska.jpg
pilka dni lezajska.jpg

Matematyczne Mistrzostwa Polski w SP1

Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży - 30 marca 2012 r.

Finał konkursu recytatorskiego

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2012 r. odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Leżajsku pt. „Ksiądz Jan Twardowski – poeta nie tylko od biedronek...”.
Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zdobyli uznanie Jury - wyróżnili się podczas finału osiągając wysokie miejsca. To duży sukces!

kategoria I kl.I-III
Jadwiga Bilska, kl. I – III miejsce     (op. P. M. Lizak)

kategoria II kl. IV-VI
Julia Kurasiewicz, kl. V – I miejsce

Diana Cisek, kl. V – III miejsce
                                     Paula Majder, kl. V -  wyróżnienie
 (op. B. Wójtowicz)

KONKURS KOLĘD

25 STYCZNIA 2012
Szkolny Konkurs Kolęd
organizator Konrad Oniszczuk

W konkursie wzieło udział 17 uczniów, w tym 2 chłopców.
I miejsce:
Jadzia Bilska i Amelka Grabarz - kl.I

Małgosia Malita - kl. III
Diana Cisek - kl. V
Agnieszka Witek i Klaudia Krzemińska - kl.V
Wyróżnienia:
Weronika Kuczek - kl. III

Iza Woś - kl IV
Dominika Ciągło i Ksenia Dziob - kl. V i VIb
Dominik Osip - kl VI b

FERIE 2012

Zbliżają się ferie zimowe. Nadszedł czas podsumowań pracy uczniów naszej szkoły za I semestr i zasłużony odpoczynek. Dla dzieci które z różnych względów nie wyjeżdzają na wypoczynek szkoła przygotowała zajęcia.

PLAN ZAJĘĆ NA FERIACH W SZKOLE

Pielgrzymka klasy II do Polańczyka, Myczkowiec i Soliny.

W dniu 22.05.2012r. odbyła się pielgrzymka klasy II do Polańczyka,  Myczkowiec i Soliny.
    Celem wycieczki było dziękczynienie za dar I Komunii Świętej oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach wraz z Ogrodem Biblijnym a także zapory wodnej w Solinie.

Droga Krzyżowa w wykonaniu klasy 3

W dniu 16.03.2012 r. uczniowie kl. III SP1 przedstawiły w Kościele inscenizowaną Drogę Krzyżową. Ukazały postacie, które spotkał Pan Jezus niosąc Krzyż na Golgotę. Dzieci pięknie śpiewały i mówiły teksty z pamięci.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO OGLADNIĘCIA GALERI

Sprawdzian po klasie 6

Sprawdzian po klasie 6. Tak oto wytężali umysły uczniowie z naszej szkoły na sprawdzianie na koniec szkoły podstawowej.

Finał konkursu plastycznego

22 marca 2012 r. w Miejskim Centrum Kultury uroczyście wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Poradnię Pedagogiczną w Leżajsku pt. „Idol – bohater – autorytet”.
Diana Cisek i Wiktoria Bilska – świetnie przygotowane przez instruktorów z MCK-u – śpiewając  były prawdziwą ozdobą uroczystości.
Jurorzy nagrodzili trzy plakaty wykonane przez nasze uczennice (op. B. Wójtowicz):
Justyna Ilasz, kl. VIa   – laureat    (plakat „On zmienił mnie...”)
Ksenia Dziob, kl.VIb   – wyróżnienie  (plakat „Mali bohaterowie dużego świata”) Oliwia Jakubowska, kl.V – wyróżnienie  (plakat „Moja Superbabcia”)

Jakub Stępniowski na Mistrzostwach Polski w szachach

Jakub Stępniowski na Mistrzostwach Polski w szachach!!!
Uczeń II klasy naszej szkoły bierze udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach, ktore odbywają się w Poroninie. Będą one trwały od 2-10 marca. Trzymamy za niego kciuki, a wszystkich zachęcamy do odwiedziania strony internetowej mistrzostw i śledzenia wyników na bieżaco.
www.zs1-chrzanow.pl
www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_64

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Tuż po feriach  w Parafii Farnej Leżajsk odbędą się rekolekcje. Ze względu na to iż będzie to w dniach od Poniedziałku po feriach zamiaszczamy plan rekolekcji, aby uczniowie wiedzieli na którą godz. przyjść.
        Rekolekcje nie zwalniają uczniów z uczestnictwa w nich. Obecnośc obowiązkowa tak jak w szkole. Wychowawcy dopilnują porządku w kościele siadając wraz ze swoją klasą w kościele.

PLAN REKOLEKCJI W CZYTAJ RESZTĘ

JASEŁKA W MAŁYM KOŚCIELE

W niedzielę 08.01.2012 r. w Małym Kościele podczas mszy św. dzieci z naszej szkoły należace do Eucharystycznego Ruchu Młodych przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe.

Fotogaleria do ogladnięcia po kliknięciu w zdjęcie

jaselka.JPG
Idź do strony  «1 2 3 ... 23,571428571429 24,571428571429 25,571428571429 26,571428571429 »