VI Ogólnopolski Turniej Szachowy w Sędziszowie Małopolskim


W dniu 19.03.2016r. w Sędziszowie Małopolskim odbył się największy szachowy turniej w naszym województwie. Udział w nim wzięło 310 uczestników  w tym czterech uczniów z naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki!!!.  Jakub Stępniowski kl. 6 zdobył 7 punktów i zajął III miejsce, Sylwester Stopyra kl. 6, - 6,5pkt, Miłosz Mazurkiewicz  kl. 1 - 6pkt  oraz Szymon Czapla kl. 1 – 4pkt.  Opiekunem był nauczyciel Andrzej Mazurkiewicz.

GRATULUJEMY !!!
i zachęcamy do gry w szachy

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

8.00 Msza Św.
- Kościół Farny w Leżajsku
9.00 Powitanie przybyłych uczniów przed szkołą przez Pana Dyrektora Ryszarda Pysza

       Po powitaniu rozejścię się do klas wraz z wychowawcami w celu przekazania informacji na temat planu lekcji, podręczników i innych rzeczy związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.KANGUR MATEMATYCZNY 2013


18 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Leżajskich uroczyście wręczono nagrody w leżajskiej edycji XXII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur Matematyczny 2013”. W konkursie tym duży sukces odnieśli nasi uczniowie:
1) Jakub Stępniowski kl. III (opiekun: p. K. Krawczyk)- wyróżnienie

    w skali kraju oraz zajęcie II miejsca w powiecie w kategorii Maluch;

2)  Mateusz Krzemiński kl. III (opiekun: p. K. Krawczyk)- wyróżnienie
     w skali kraju oraz zajęcie IX miejsca w powiecie w kategorii Maluch.      
 Szkolnym koordynatorem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego był p. A. Mazurkiewicz. 

W bibliotece pedagogicznej


Wizyta naszych uczniów w Bibliotece Pedagogicznej  
13 maja uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawcami udali się do Filii Biblioteki Pedagogicznej w Leżajsku na lekcje biblioteczną poświęconą legendom leżajskim przeprowadzoną przez p. Mariana Matkowskiego. Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści dotyczących naszego miasta. Następnie kierownik biblioteki p. Halina Szeliga oprowadziła uczniów, pokazała bogate księgozbiory oraz zachęcała do korzystania z nich.   W tym miejscu chciałam  podziękować p. kierownik, pracownikom biblioteki oraz p. M. Matkowskiemu za zorganizowanie ciekawych zajęć.
                                                                                   
 M. Ostolska 

Podkarpackie kwiaty


20 maja 2013 r. cztery uczennice Naszej Szkoły odebrały z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego nagrodę i wyróżnienia zdobyte w
Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ph.
„Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”
 
Wśród nagrodzonych byli uczniowie z Sanoka, Jasła, Boguchwały... - nasze uczennice reprezentowały nasz powiat wykonując piękne prace z masy solnej, aluminiowych puszek, bibuły i haftując.                        
Dominika Kąpińska – kl.4 – nagroda                       
Wiktoria Sieczkoś – kl.4 – wyróżnienie                        
Zuzanna Stopyra – kl.5 – wyróżnienie                        
Natalia kolbusz – kl.6 – wyróżnienie
(opiekun – p. Beata Wójtowicz)
Gratulujemy!


Święto Konstytucji 3-go Maja


UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE W LEŻAJSKIEJ FARZE            
3 maja uczniowie naszej szkoły zaprezentowali podczas uroczystej Mszy Świętej montaż słowno – muzyczny nawiązujący do 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

KURS PIERWSZEJ POMOCY


Klasa IV wie, jak udzielić pierwszej pomocy!   
                            
16 kwietnia kl. IV z wychowawcą p. Beatą Wojtowicz wzięła udział w praktycznych zajęciach  dotyczących udzielania pierwszej pomocy.       
Serdecznie dziękujemy harcerzom 2 Środowiskowej Drużynie „Jussy” im. Rudolfa Jaszowskiego „Lamparta” za bardzo sprawne przeprowadzenie szkolenia. Harcerze wykazali się doskonalą organizacją, dużą wiedzą i umiejętnością pracy z dziećmi.     
 
Gratulujemy!

VI Ogólnopolski Turniej Szachowy w Sędziszowie Małopolskim


W dniu 19.03.2016r. w Sędziszowie Małopolskim odbył się największy szachowy turniej w naszym województwie. Udział w nim wzięło 310 uczestników  w tym czterech uczniów z naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki!!!.  Jakub Stępniowski kl. 6 zdobył 7 punktów i zajął III miejsce, Sylwester Stopyra kl. 6, - 6,5pkt, Miłosz Mazurkiewicz  kl. 1 - 6pkt  oraz Szymon Czapla kl. 1 – 4pkt Opiekunem był nauczyciel Andrzej Mazurkiewicz
 
GRATULUJEMY !!!
i zachęcamy do gry w szachy

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2013


 ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

8.00 Msza Św.
- Kościół Farny w Leżajsku
9.00 Akademia - Sala Gimnastyczna SP1
Po akademii uczniowie rozejdą się wraz z wychowwawcami do sal gdzie odbiorą świadectwa oraz rózne nagrody.


Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

GALERIA ZDJĘĆ

UROCZYSTOŚCI 28 Maja


Nasi uczniowie na uroczystości w Farze    
28 maja przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w 70 rocznicy Pacyfikacji Miasta. Najpierw w kościele farnym odbyła się uroczysta msza święta z udziałem Pocztów Sztandarowych, a następnie wszyscy uczestnicy przeszli pod pomnik w celu złożenia wieńców. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej jakże ważnej uroczystości.       
                                                                                                                M. Ostolska 

Wycieczka do Bochni


27 maja 2013   Klasy 3 i 4  naszej Szkoły zwiedziły podczas wycieczki Kopalnię Soli w Bochni oraz Osadę Oraczy: 

☺    poznali ciężką pracę górnika  w multimedialnym programie zwiedzania
☺    usłyszeli polskie legendy
☺    zobaczyli bocheńskiego skrzata i królową Kingę
☺    bawili się  świetnie na podziemnej zjeżdżalni  i boisku
☺    płynęli łodzią w solankowej wodzie
☺    jechali kolejką 300 metrów pod ziemią
☺    rywalizowali  w średniowiecznej osadzie jako rycerze 
ZAPRASZAMY  DO GALERII KLIKAJĄC NA ZDJĘCIE

Wizyta gości z projektu ComeniusW dniach 3-7.06.2013 w Muzeum Ziemi Leżajskiej będzie miała miejsce wystawa prac uczniów z pięciu szkół europejskich współpracujących  w projekcie Comenius AWARE „Around the World-A Race for the Environment”.  Prace i prezentacje tworzyli uczniowie ze szkół we Francji, Anglii, Hiszpanii i Polski przez dwa lata i były one wystawiane w różnych krajach.  Ich celem jest uwrażliwienie odbiorców na problemy współczesnego środowiska naturalnego, w szczególności wodnego oraz uświadomienie jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa czyste otoczenie. W wystawie będą uczestniczyć sami jej autorzy. Koordynator projektu Jea-Luc Dumas wraz ze swoimi uczniami z Roquesteron w pobliżu Nicei, Richard Baker Jones z Gosport w Anglii i uczniowie z AVJS, Nellie Galerneau z Les Sables d’Olonne z uczniami, nauczycielki z Hiszpanii-Pilar i Conchi oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 wraz z gronem pedagogicznym, dyrektorem Ryszardem Pyszem oraz koordynatorem projektu Małgorzatą Murdzia. Delegacja z państw partnerskich spędzi w Leżajsku aż cały tydzień! 

Dzień Książki kwiecień 2013


Światowy Dzień Książki  „Kto czyta książki, żyje podwójnie” Umberto Eco  
 
Światowy Dzień Książki
Przypadający na 23 kwietnia nasza biblioteka szkolna uczciła przygotowując spotkania dla klas I-IV popularyzujących ideę czytania. W ramach cyklu uczniowie klasy VI zaprezentowali spektakl pt.”Smutna królewna”. Ideą przedstawienia było zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek, dzięki którym mają szansę „sięgać tam gdzie wzrok nie sięga”, przekraczać granice wyobraźni, odkrywać nieznane, poznawać siebie  i innych. Po przedstawieniu odbył się quiz dotyczący znajomości treści książek oraz postaci baśniowych. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, co wskazuje na ich zaangażowanie. Spotkania uświetnił występ wokalny Diany Cisek. 
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości.                                                                  
 
 
M.Ostolska

SPRAWDZIAN PO KLASIE 6


SPRAWDZIAN PO KLASIE 6
W czwartek 4 kwietnia 2013 r odbył się jak w każdej szkole podstawowej Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji szóstoklasistów. Miejmy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych i w tym roku poziom wiedzy naszych uczniów będzie stał na bardzo wysokim poziomie.
 
 
Idź do strony  «1 2 3 ... 23,571428571429 24,571428571429 25,571428571429 ... 28 29 30 »

WITAMY NA STRONIE


pajacyk.gif

Aktualności 2018

PoWtŚrCzPiSoNi
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31