Sprawdzian po klasie 6

A tak pracowali nasi uczniowie na sprawdzianie po klasie 6.

Tekściki gimnastykujące języki”

Miejski Konkurs Logopedyczno- Recytatorski
Tekściki gimnastykujące języki”

10 marca 2015 r. uczniowie Naszej Szkoły – najlepsi w eliminacjach szkolnych - wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Miejską bibliotekę Publiczną w Leżajsku. Mieli oni za zadanie wyrecytować przygotowany przez siebie „trudny” wiersz oraz pięknie przeczytać wylosowany tekst z wieloma pułapkami słownymi. Wszystkie dzieci wykazały się świetną dykcją, poprawną wymową i ciekawą interpretacją wierszy.
 Potwierdzeniem tych umiejętności były nagrody i wyróżnienia:
Kl.II – op. Krystyna Krawczyk 1.   Miłosz  - III miejsce 2.   Magdalena Kozioł – wyróżnienie
Kl.III – op. Teresa Pysz Joanna Kozyra – uczestnik  Antonina Grabarz - uczestnik
Kl.IV –VI op. Beata Wójtowicz Laura Rymarz – I miejsce Martina Gąsiorek – wyróżnienie Monika Golenia – uczestnik Andżelika Giża – uczestnik
GRATULUJEMY

Sałatki w wykonaniu klasy I

Klasa pierwsza przygotowywała, na lekcji owocowe sałatki.

FERIE ZAJĘCIA

Zajęcia sportowe w czasie ferii w Szkole Podstawowej nr 1 w Leżajsku
DataGodzinaTematyka zajęć
Poniedziałek 02.02.20151000-1200Siatkówka: Gry i zabawy z elementami odbicia górnego i dolnego z piłkami do mini siatkówki. Badminton: Zapoznanie z przepisami gry. Różne formy zagrywki.
Środa 04.02.20151000-1200Siatkówka: Doskonalenie odbić i przyjęć, rozegranie piłki. Badminton: Doskonalenie odbić lotki w różnych pozycjach. Doskonalenie odbić górnych i dolnych.
Czwartek 05.02.20151000-1200Siatkówka: Doskonalenie elementów technicznych w grze 1x1 Badminton: Doskonalenie poznanych elementów techniki indywidualnej we fragmentach gry oraz w formie małych gier
Poniedziałek 09.02.20151000-1200Siatkówka: Turniej mini siatkówki Badminton: Doskonalenie poznanych elementów techniki w formie gry uproszczonej, gry szkolnej, gry właściwej.

Życzenia świąteczne

Literatura i Dzieci - etap WOJEWÓDZKI

Finał Wojewódzkiego Konkursu „Literatura i Dzieci” - 4 i 5 grudnia
 Nasze 2 uczennice wystąpiły w finale tego prestiżowego konkursu w kategorii recytacja:  Magdalena Kozioł – kl. II (op. p. K. Krawczyk) – wyróżnienie ! Małgorzata Malita – kl. VI (op. B. Wójtowicz) - uczestnik
 Gratulujemy sukcesu!

Mikołaj w naszej szkole

Widać, że dzieci, nauczyciele oraz pozostali pracownicy z naszej szkoły są grzeczni gdyż zawitał do nas Mikołaj.
Zapraszamy do obejrzenia GALERII

Wielkanocne przygotowania i świąteczny baranek

W dniu 26 marca 2015 klasa II wraz z wychowawczynią p. Krystyną Krawczyk wzięła udział w warsztatach wielkanocnych. Wykonanie baranków z masy solnej odbyło się w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Przed lepieniem figurek dzieci usłyszały opowieść na temat symboliki baranka i świąt Wielkiej Nocy. Wykonane figurki dzieci zabrały ze sobą do domu, by włożyć je do wielkanocnego koszyczka.

ZAPISY - Serdecznie zapraszamy

zapisy2015.png

Współzawodnictwo sportowe w 2015

Podajemy wyniki współzawodnictwa sportowego w województwie podkarpackiem wg. szkół.

Moda na książkę

„Moda na książkę”
      27 stycznia 2015r. uczniowie z kółka teatralnego pod opieką pań E. Kubickiej – Karcz, Z. Martysz i E. Kielar zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie pt. „Moda na książkę”. Występ poprzedziły nastrojowe kolędy w uroczym wykonaniu dziewczynek z klas I-III.
   Mali aktorzy swoją grą, dialogami i piosenkami próbowali pokazać, że w świecie pełnym wynalazków technicznych, w dobie Internetu, czytanie książek nie straciło na atrakcyjności… Wierzymy, że edukacyjne przesłanie – zachęta do lektury – trafiło do widzów. Gorące brawa po występie mogą dawać taką nadzieję…

Jasełka w wykonaniu klasy 2

Jasełka – 17 grudnia 2014 roku
W świąteczny nastrój wprowadzili dziś  uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości mali artyści  z klasy II.Jasełka przygotowała Pani wychowawczyni Krystyna Krawczyk z pomocą s. Bogusławy Dereń, p.K.Oniszczuka oraz rodziców. Urocze recytacje, nastrojowe kolędy i pastorałki, pomysłowe stroje oraz dekoracje zachwyciły oglądających. Dyrektor Szkoły, a następnie  Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia całej społeczności szkolnej. Spotkanie zakończyło się rozdaniem nagród w szkolnych konkursach plastycznych „Szopka betlejemska” i „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”.

Świąteczne pierniki i Święty Mikołaj

9 grudnia 2014 r. klasa II z wychowawcą p. Krystyną Krawczyk wybrała się na warsztaty świąteczne do Muzeum Ziemi Leżajskiej. Zdobienie pierniczków to świetna zabawa, a spotkanie Świętego Mikołaja i prezenty – prawdziwe szczęście!

W fabryce bąbek choinkowych - NOWA DĘBA

Klasa IV i VI w Nowej Dębie
             1 grudnia 2014 r. klasy IV i VI z wychowawcami p. K. Goździewską i p. B. Wójtowicz odwiedziły wytwórnię bombek choinkowych w Nowej Dębie. Uczniowie zobaczyli, jak powstają bańki o różnych kształtach „ręcznie” dmuchane przez prawdziwych mistrzów, pięknie malowane i zdobione wprawnymi dłońmi pracownic. Podczas warsztatów samodzielnie tworzyli brokatowe wzory na swoich bombkach, dłoniach i nosach.
     To niezwykłe miejsce pełne świątecznych ręcznie wykonywanych szklanych cudeniek tak oczarowało zwiedzających, że wyszli z pełnymi pudełkami zakupów i prezentów dla najbliższych.

Idź do strony  «1 2 3 ... 25 26 27 ... 34 35 36 »