Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 27.09.2021 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to m. in. ukazanie znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami; promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. Tego dnia uczniowie wszystkich klas ubrali się w barwy narodowe wylosowanych krajów europejskich. Trzy klasy wyróżniły się szczególnie na tle szkoły, a mianowicie : klasa 5 – barwy Grecji, klasa 2 - barwy Włoch, klasa 8 – barwy Estonii. Na lekcjach języka angielskiego młodsze klasy wykonały prace plastyczne wyklejając flagi europejskie. Klasy starsze, wyposażone w telefony komórkowe, zmagała się z interaktywnymi quizami: Kahoot i Quizziz, dotyczącymi znajomości wiedzy o krajach i językach europejskich. Uczniowie klasy ósmej pracowali metodą stacji, wykonując zadania takie jak : pytania w formie kodów QR („treasure hunt”), Running Dictation – czyli „biegnij po słowo”, zadanie polegało na bezbłędnym przeniesieniu i zapisaniu jak największej ilości słów w języku angielskim i niemieckim, Słowa dookoła Europy – „Dobieranka”. Uczniowie za swoje zmagania otrzymali nagrody rzeczowe, bony szkolne i słodkości. Organizacją EDJO zajęły się Panie Anna Szczęch i Katarzyna Sadek.
g
[/html]