Na pożegnanie z Jedynką

Bieszczady
W dniach 29-31 maja br. uczniowie klasy 8 odbyli wycieczkę klasową  do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Celem wyprawy było poznanie osobliwości przyrodniczych parku oraz atrakcji turystycznych występujących w jego okolicach. Pierwszym punktem naszego programu była przejażdżka drezynami rowerowymi,  a po niej spływ pontonowy rzeką San na odcinku Zwierzyń – Hoczew. Wieczorem udaliśmy się na spacer po najwyższej w Polsce zaporze wodnej – Solinie po, której mieliśmy czas na zakup pamiątek na tzw.  „bieszczadzkich Krupówkach”. Nie ominęła nas  wizyta w Bacówce – „oscypki, sery huculskie, feta i bundz”, gdzie była możliwość degustacji i zakupu świeżych serów spod bieszczadzkich połonin.  W kolejnym dniu z racji przelotnego deszczu wybraliśmy krótszą trasę górską na Połoninę Wetlińską, gdzie na wysokości 1232 m n.p.m. znajduje się Chatka Puchatka, najpopularniejsze i najbardziej kultowe schronisko w Bieszczadach. Udało nam się również zobaczyć jedno z miejsc, gdzie kręcono film „Wataha”, zagrodę żubrów w Nadleśnictwie Stuposiany, miejsca wypalania węgla drzewnego w retortach. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, a po niej spacer po rezerwacie „Prządki”. Czas szybko minął. Trzeba było wracać do Leżajska. Wycieczka  dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Mam nadzieję, że kończąc szkołę podstawową uczniowie klasy 8 będą mieli możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce, ale już w nowej szkole.