Erasmus+ PRAGAUczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły w ramach realizowanego programu ERASMUS + już po raz czwarty uczestniczą w edukacyjnym  wyjeździe do zaprzyjaźnionych szkół. Praga-to ostatnia zaplanowana mobilność.

Niedziela 19.05.2019 r. 
Wczesnym rankiem wyjechaliśmy z Lezajska do Krakowa, a stamtąd do Pragi. Po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się na zwiedzanie Pragi wraz z grupą z Hiszpanii. Stare miasto wszystkim się nam bardzo podobało. Po kolacji pełni wrażeń wróciliśmy do hotelu. 

Poniedziałek 20.05.2019 r. 
Poniedziałek, wraz ze wszystkimi uczestnikami projektu Erasmus+ spędziliśmy na zwiedzaniu Pragi. Zobaczyliśmy zamek na Hradczanach, most Karola, zegar Astronomiczny i wiele innych zabytków. Szkoda tylko, że pogoda w tym dniu nam nie dopisała, zamiast słońca towarzyszył nam deszcz. Wieczorem pojechaliśmy do Ceskiej Lipy, gdzie uczniowie zostali odebranni przez rodziny goszczące. 

Wtorek 21.05.2019 r. 
W szkole powitano nas ciepło. Koordynatorzy z Łotwy, Polski, Finlandii i Hiszpani przeprowadzili zajęcia prezentujące swoje kraje. Nasze uczennice zaprezentowały stroje ludowe z trzech regionów Polski: krakowskiego, śląskiego i rzeszowskiego. Joanna Kozyra zaśpiewała piosenkę Ireny Jarockiej - „To co mam”. Po południu w ratuszu, zostaliśmy przyjęci przez Panią Burmistrz, która pogratulowała wszystkim szkołom udziału w działaniach związanych z programem Erasmus+. Podczas spotkania uczniowie otrzymali od Pani Burmistrz drobne upominki. 

Środa 22.05.2019 r. 
Dzień w szkole rozpoczął się zawodami sportowymi, w których uczestniczyli  uczniowie naszej szkoły. Po zakończeniu i podsumowaniu zawodów, miłą niespodzianką było zdobycie przez naszych uczniów  miejsc  na podium: 
1. Rzut piłką do kosza – 1 miejsce - Aleksandra Kochmańska, Franciszek Pragłowski;         
2 miejsce- Maria Dudzińska                                         
3 miejsce – JoannaKozyra, Michał Matkowski 
2. Bieg na czas -1 miejsce – Michał Matkowski, Franciszek Pragłowski 
3. Skoki na skakance – 1 miejsce – Michal Matkowski 
Najwyższą ilość punktów  i najsprawniejszym zawodnikiem został Michał Matkowski, natomiast Franciszek Praglowski otrzymał 2 miejsce. Po zawodach sportowych, koordynatorzy programu Erasmus+ po raz kolejny poprowadzili lekcje w klasach. Kolejnym punktem programu tego dnia, była wycieczka  do huty szkła w Kunraticach połączona z warsztatami. Każde dziecko pod okiem pracownika huty „wydmuchalo” figurkę ze szkła, która po utrwaleniu w piecu została rozdana dzieciom. 

Czwartek 23.05.2019 r. 
W szkole dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których nauczyły się robić pompony z włóczki i serca z drutu, które ozdabialy kolorowymi koralikami i włóczkowymi motylkami. Popołudnie uczniowie spędzili w rodzinach goszczących, które zagospodarowały im czas.W rozmowach z nauczycielami uczniowie pozytywnie wyrażają się o rodzinach w których przebywają.
Piątek 24 .05.2019 r.
Piątek był ostatnim dniem, w którym uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli z Czech. Natomiast koordynatorzy poszczególnych państw dokonali podsumowania realizacji programu Erasmus+. W godzinach popołudniowych uczniowie spędzili swój wolny czas w różny sposób w rodzinach goszczących.

Sobota 25. 05 2019 r.
Rano o godzinie 6:30 autobusem wyjechaliśmy z Ceskiej Lipy wraz uczestnikami projektu Erasmus+ z Finlandii i Hiszpanii w kierunku Pragi. W Pradze mieliśmy około 2 godziny wolnego czasu, który wykorzystaliśmy na zakup pamiątek i wypiciu ciepłej herbaty. W samo południe dalej kontynuowaliśmy podróż, tym razem w kierunku Krakowa a z stamtąd autobusem do Leżajska. Na miejsce zajechaliśmy dopiero około 22:30 wyczerpani długą podróżą. Wycieczka do Czech była bardzo ciekawym doświadczeniem. Dziękujemy Pani Małgorzacie Murdzi za możliwość przeżycia tak wspaniałej przygody, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

WITAMY NA STRONIE


pajacyk.gif

Aktualności 2022

PoWtŚrCzPiSoNi
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031