PIKNIK SZKOLNY W ZSP 1PIKNIK SZKOLNY W ZSP 1 – ZABAWA i NAUKA   
16 czerwca był wyjątkowym dniem dla całej społeczności ZSP nr 1 w Leżajsku. W sobotnie popołudnie na boisku i w salach szkolnych uczniowie, nauczyciele i rodzice spędzili czas korzystając z bogatej oferty rekreacyjnej, artystycznej, sportowej i kulinarnej. Dodatkowym atutem tego spotkania integracyjnego – jak podkreślił to Burmistrz I. Stefański w słowach skierowanych do uczestników pikniku – było połączenie wypoczynku z nauką. Studenci- wolontariusze programu “PROJEKTOR - wolontariat studencki”-  przeprowadzili warsztaty i pokazy. Wiele eksperymentów  połączono z zabawą i kładąc nacisk na czynny udział uczestników w prezentowanych doświadczeniach. W myśl zasady “pozwól mi to zrobić, a nauczę się” studenci zachęcali młodzież do podejmowania wyzwania i wspólnego wykonywania eksperymentów z biologii, kryminalistyki, chemii, fizyki, robotyki, matematyki, a ponadto zajęć z pierwszej pomocy, animacji i warsztatów kulinarnych. To było wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów i być może zainspiruje ich do planowania dalszej ścieżki edukacji. 
Organizatorem Pikników Naukowych jest “PROJEKTOR - wolontariat studencki” - program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, reprezentowany przez Koordynatora Pikników Naukowych na Podkarpaciu.             
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie wspomogli organizację imprezy. Szkolna Grupa Wolontariatu składa serdeczne „Bóg zapłać” za finansowe wsparcie podczas degustacji słodyczy i aukcji przeznaczonej na zaadoptowane dzieci z Afryki.

WITAMY NA STRONIE


pajacyk.gif

Aktualności 2019

PoWtŚrCzPiSoNi
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728