Wycieczka do Bochni


27 maja 2013   Klasy 3 i 4  naszej Szkoły zwiedziły podczas wycieczki Kopalnię Soli w Bochni oraz Osadę Oraczy: 

☺    poznali ciężką pracę górnika  w multimedialnym programie zwiedzania
☺    usłyszeli polskie legendy
☺    zobaczyli bocheńskiego skrzata i królową Kingę
☺    bawili się  świetnie na podziemnej zjeżdżalni  i boisku
☺    płynęli łodzią w solankowej wodzie
☺    jechali kolejką 300 metrów pod ziemią
☺    rywalizowali  w średniowiecznej osadzie jako rycerze 
ZAPRASZAMY  DO GALERII KLIKAJĄC NA ZDJĘCIE

Wizyta gości z projektu ComeniusW dniach 3-7.06.2013 w Muzeum Ziemi Leżajskiej będzie miała miejsce wystawa prac uczniów z pięciu szkół europejskich współpracujących  w projekcie Comenius AWARE „Around the World-A Race for the Environment”.  Prace i prezentacje tworzyli uczniowie ze szkół we Francji, Anglii, Hiszpanii i Polski przez dwa lata i były one wystawiane w różnych krajach.  Ich celem jest uwrażliwienie odbiorców na problemy współczesnego środowiska naturalnego, w szczególności wodnego oraz uświadomienie jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa czyste otoczenie. W wystawie będą uczestniczyć sami jej autorzy. Koordynator projektu Jea-Luc Dumas wraz ze swoimi uczniami z Roquesteron w pobliżu Nicei, Richard Baker Jones z Gosport w Anglii i uczniowie z AVJS, Nellie Galerneau z Les Sables d’Olonne z uczniami, nauczycielki z Hiszpanii-Pilar i Conchi oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 wraz z gronem pedagogicznym, dyrektorem Ryszardem Pyszem oraz koordynatorem projektu Małgorzatą Murdzia. Delegacja z państw partnerskich spędzi w Leżajsku aż cały tydzień! 

Dzień Książki kwiecień 2013


Światowy Dzień Książki  „Kto czyta książki, żyje podwójnie” Umberto Eco  
 
Światowy Dzień Książki
Przypadający na 23 kwietnia nasza biblioteka szkolna uczciła przygotowując spotkania dla klas I-IV popularyzujących ideę czytania. W ramach cyklu uczniowie klasy VI zaprezentowali spektakl pt.”Smutna królewna”. Ideą przedstawienia było zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek, dzięki którym mają szansę „sięgać tam gdzie wzrok nie sięga”, przekraczać granice wyobraźni, odkrywać nieznane, poznawać siebie  i innych. Po przedstawieniu odbył się quiz dotyczący znajomości treści książek oraz postaci baśniowych. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, co wskazuje na ich zaangażowanie. Spotkania uświetnił występ wokalny Diany Cisek. 
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości.                                                                  
 
 
M.Ostolska

SPRAWDZIAN PO KLASIE 6


SPRAWDZIAN PO KLASIE 6
W czwartek 4 kwietnia 2013 r odbył się jak w każdej szkole podstawowej Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji szóstoklasistów. Miejmy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych i w tym roku poziom wiedzy naszych uczniów będzie stał na bardzo wysokim poziomie.
 
 

Konkurs Plakatowy „Nie klikasz – nie znikasz”


21 marca 2013 r.nasze uczennice odebrały nagrody podczas uroczystego podsumowania XIII Powiatowego Profilaktycznego Konkursu Plakatowego „Nie klikasz – nie znikasz”
organizowanego przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Leżajsku: 
 
1.    Laura Rymarz kl. III (op. K.Krawczyk) –     wyróżnienie
2.    Dominika Kąpińska          kl. IV(op.B. Wójtowicz) –   nagroda
3.    Aleksandra Rydzik           kl. VI (op.B.Wójtowicz) –   wyróżnienie 
 
Podczas uroczystości w Muzeum Ziemi Leżajskiej wystąpiły wokalistki – nasze uczennice z kl.6: Diana Cisek i Paula Majder.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2013


    Jak co rok w dniu jutrzejszym zaczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Szczegółowy plan rekolekcji można pobrać poniżej.PLAN REKOLEKCJIKONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 2013 r.


Szkolny  Koncert Kolęd
W dniu 31 stycznia 2013 roku w naszej Szkole pan Konrad Oniszczuk przeprowadził coroczną uroczystość – Koncert Kolęd. Pod jego opieką przygotowało polskie kolędy i pastorałki 22 uczniów.
Jury doceniło najpiękniejsze wykonania:

1.   Dominika Ciągło – I miejsce
2.   Diana Cisek – II miejsce
3.   Weronika Kuczek – II miejsce
4.   Izabela Woś – III miejsce
5.    Jadwiga Bilska – III miejsce
6.   Tosia Grabarz, Asia Kozyra, Sara Jagusztyn- wyróżnienie
7.   Zuzia Kopyt  - wyróżnienie
8.   Agnieszka Witek – wyróżnienie
9.   Oliwia Czerwonka, Natalia Śliwa– wyróżnienie
10.  Martina Gąsiorek- wyróżnienie  

Organizatorowi i wykonawcom gratulujemy! Galeria po kliknięciu na zdjęcie. Zapraszamy także na YOUTUBA aby ogladnąć tą piękną uroczystość i swoje pociechy.
CZ I   CZ II  CZ III

Podkarpackie kwiaty


20 maja 2013 r. cztery uczennice Naszej Szkoły odebrały z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego nagrodę i wyróżnienia zdobyte w
Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ph.
„Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”
 
Wśród nagrodzonych byli uczniowie z Sanoka, Jasła, Boguchwały... - nasze uczennice reprezentowały nasz powiat wykonując piękne prace z masy solnej, aluminiowych puszek, bibuły i haftując.                        
Dominika Kąpińska – kl.4 – nagroda                       
Wiktoria Sieczkoś – kl.4 – wyróżnienie                        
Zuzanna Stopyra – kl.5 – wyróżnienie                        
Natalia kolbusz – kl.6 – wyróżnienie
(opiekun – p. Beata Wójtowicz)
Gratulujemy!


Święto Konstytucji 3-go Maja


UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE W LEŻAJSKIEJ FARZE            
3 maja uczniowie naszej szkoły zaprezentowali podczas uroczystej Mszy Świętej montaż słowno – muzyczny nawiązujący do 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

KURS PIERWSZEJ POMOCY


Klasa IV wie, jak udzielić pierwszej pomocy!   
                            
16 kwietnia kl. IV z wychowawcą p. Beatą Wojtowicz wzięła udział w praktycznych zajęciach  dotyczących udzielania pierwszej pomocy.       
Serdecznie dziękujemy harcerzom 2 Środowiskowej Drużynie „Jussy” im. Rudolfa Jaszowskiego „Lamparta” za bardzo sprawne przeprowadzenie szkolenia. Harcerze wykazali się doskonalą organizacją, dużą wiedzą i umiejętnością pracy z dziećmi.     
 
Gratulujemy!

W FILHARMONII


25 marca kl.I i IV odwiedziły gmach Podkarpackiej Filharmonii. Oglądnęły widowisko muzyczne „Piotruś i wilk”.

KANGUR MATEMATYCZNY 2013


KANGUR MATEMATYCZNY 2013
 
21 marca 2013 r.             
Dziś w naszej Szkole uczniowie z klas V i VI leżajskich szkół wzięli udział w powiatowej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur Matematyczny” (koordynator
szkolny: A. Mazurkiewicz)

MEDITEST


W dniu 13 listopada 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1w Leżajsku wzięli udział w II ogólnopolskim konkursie z wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony – MEDITEST, którego organizatorem było Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w styczniu 2013 roku. Z naszej szkoły wzięło udział 15 uczniów.  Uczennica Małgorzata Kuczek zajęła 5 miejsce w kategorii klas 5-6 szkoły podstawowej uzyskując dyplom laureata i nagrodę książkową, a uczennica Natalia Kolbusz zajęła 10 miejsce w kategorii klas 5-6 szkoły podstawowej uzyskując dyplom wyróżnienia oraz nagrodę rzeczową. Pozostali uczniowie uzyskali dalsze miejsca. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.                                                      Krystyna Goździewska 

KONKURS RECYTATORSKI


Nasi uczniowie recytują...           
30 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Leżajsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W drodze do niepodległości'.         
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV-VI pod opieką p. B. Wójtowicz: 
 
1.     Izabela Woś – NAGRODA!
2.    Diana Cisek – NAGRODA!
3.    Paula Majder – WYRÓŻNIENIE!
4.    Krzysztof Malita
5.    Gabrysia Zasońska
6.    Agnieszka Witek
7.    Zuzia Stopyra
8.    Patrycja Osip
9.    Ania Tetiurka
10.  Madzia Opalińska  

Cała dziesiątka włożyła wiele trudu w godne przygotowanie się do konkursu i świetnie recytowała swoje teksty, dzięki temu nasza Szkoła wypadła na szóstkę! Wszystkim uczniom gratulujemy występu!

Idź do strony  «1 2 3 ... 30 31 32 ... 34 35 36 »

WITAMY NA STRONIE


pajacyk.gif

Aktualności 2019

PoWtŚrCzPiSoNi
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031