Newsy - Kategoria ''

Noc w bibliotece


17 listopada 2017r. o godz. 17 uczniowie klasy 5a pod opieką  p. M. Ostolskiej uświetnili swoim występem wydarzenie,  jakim była „Noc w bibliotece” zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Leżajsku.

Badminton - w Naszej Szkole


Podczas zawodów wyjazdowych opiekę sprawowała: M. Martyszko
" Badminton - w Naszej Szkole oraz podczas zawodów wyjazdowych. Opiekun: M. Martyszko"
Narodowe Święto Niepodległości


17 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości w 99 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego – 11 listopada 1918 r. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Państwowego Nasi najmłodsi zaśpiewali oraz zatańczyli „Krakowiaka”.  Następnie uczniowie klas IV- VII (pod kierunkiem p. W. Kurasiewicz, p. E. Lebody , p. A. Mazurkiewicza) poprzez wiersze oraz pieśni patriotyczne przybliżyli historię czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali pieśń „Legiony”.

Z ekologią na Ty


9 listopada 2017 roku uczniowie Naszej Szkoły zmagali się ze znajomością treści ekologicznych w konkursie organizowanym przez MCK w Leżajsku pt.: "Z Ekologią na TY". W konkursie udział wzięło 14 uczniów z klas 5 -7. 
Paulina Hejda z klasy 5 uzyskała II miejsce 
Oliwia Ożóg z klasy 7 uzyskała III miejsce 
Wyróżnienie otrzymały uczennice z klasy 7 
Amelia Grabarz i Andżelika Giża
Opiekunem była pani Krystyna Goździewska


Lekcja angielskiego


LEKCJE ANGIELSKIEGO Z NATIVE SPEAKEREM. 
W dniach 31.X. 2017 do 3.XI.2017r. mieliśmy okazję gościć na lekcjach języka nauczyciela angielskiego z USA, który dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczniami naszej szkoły. Wszyscy bardzo go polubili, a lekcje, które prowadził były niezwykle interesujące i urozmaiciły codzinną naukę języka. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach z Simem, wszyscy chętnie pozowali do zdjęć i prowadzili konwersacje w języku angielskim. 
Opiekun: Małgorzata Murdzia
Wycieczka do Krosna


W dniu 3.XI. 2017 roku uczniowie klasy V wraz z wychowawcą klasy, opiekunami i gościem z USA wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Huty Szkła w Krośnie. Zwiedzanie Huty Szkła trwało 4 godziny, podczas których mieliśmy okazję podziwiać piękne, szklane wyroby, obserwować pracę hutników, wycisnąć szklane medale z rozgrzanego do czerwoności szkła oraz uczestniczyć w edukacyjnych zajeciach tworzenia ozdób świątecznych. Wszyscy uczestnicy zajęć zdobili bombkę choinkową za pomocą farb akrylowych i brokatów. Taka ozdoba, przez swój wyjątkowy charakter, będzie doskonałym prezentem dla najbliższych. Wszystkim uczestnikom wycieczki podobało się oryginalne wzornictwo krośnieńskiego szkła, kunszt wykonania i najnowsze osiągnięcia technologiczne, a zakupione szklane ozdoby w sklepie będą na długo przypominać nam wycieczkę do Huty Szkła. W drodze powrotnej wszyscy udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald’s.  Kierownik wycieczki: Małgorzata Murdzia Opiekunowie: Edyta Bęben i Iwona Płaza
Cybernauci


27 i 29 września 2017
„Cybernauci-kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci".

W ramach tego projektu zorganizowane zostały warsztaty z grupami uczniów, nauczycielami i rodzicami.

Dzień Nauczyciela 2017


16 października 2017r.
Podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej swoje talenty muzyczne i teatralne pokazali uczniowie kl.5 i 7 oraz ... przedszkolaki.


Pasowanie na ucznia


    W dniu 26 października 2017 roku odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I. W tym szkolnym wydarzeniu udział wzięli uczniowie, przedszkolaki, rodzice, dziadkowie, dyrekcja, przewodniczący RR oraz grono pedagogiczne.
   Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej poprzez złożenie aktu ślubowania. Dzielne maluchy przygotowały pod opieka swojej wychowawczyni- Krystyny Krawczyk- szczególną uroczystość. Były piękne wierszyki i piosenki. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i rożek obfitości pełen smakołyków. Rodzice natomiast przygotowali smaczny poczęstunek. Ten dzień upłynął w miłej atmosferze.  

Idź do strony  1 2 »

WITAMY NA STRONIE


pajacyk.gif

Aktualności 2019

PoWtŚrCzPiSoNi
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031